SEARCH

Porady i ciekawostki

Dla kogo stworzono kurtki softshell?

Porady i ciekawostki 18 listopada, 2021 0 Comments

Wybierając się na zaplanowany lub spontaniczny wyjazd blisko natury, połączony z ulubioną formą aktywności fizycznej, dużo uwagi poświęcamy na dobór stroju. Wiemy, że to od niego zależy nasz osobisty komfort, a co za tym idzie, jakość przeżywanych doświadczeń. Wielu z nas pamięta o znaczeniu ubioru „na cebulkę” i jego mocy ratowania z opresji. Jednak zdarza się, że nie jesteśmy pewni, co założyć jako ostatnią warstwę. Z odsieczą przybywają do nas kurtki softshell. Czytaj dalej i dowiedz się o nich więcej.

read more

Czy inwestycja w panele fotowoltaiczne jest opłacalna?

Porady i ciekawostki 9 września, 2021 0 Comments

Panele fotowoltaiczne jeszcze do niedawna kojarzyły się z inwestycją, która pochłania ogromne nakłady finansowe. Z roku na rok się to zmienia. W dużej mierze przyczynia się do tego fakt, że ceny modułów maleją, jak również tego, że możliwe jest skorzystanie z dofinansowania. W praktyce oznacza to, że inwestując w możliwość korzystania z energii słonecznej jesteśmy w stanie z biegiem lat wygenerować duże oszczędności. Aby jednak tak się stało należy odpowiednio eksploatować instalację. Sprawdźmy o czym mowa i czy montaż paneli rzeczywiście będzie dla nas korzystny.

read more

Czarter łodzi, główny trend podróżniczy na lato

Porady i ciekawostki 12 marca, 2021 0 Comments

Po pełnym niespodziewanych wydarzeń i wyzwań roku Polacy bardziej niż kiedykolwiek marzą o ucieczce i wyrwaniu się z miasta. Czarter jachtów doskonale uosabia pojawiające się oczekiwania podróżnicze, oferując pobyt z dala od tłumów, przy jednoczesnym zachowaniu ogromnej swobody. Trend ten był również bardzo widoczny w zeszłym sezonie letnim, co zaowocowało wzrostem rezerwacji polskich użytkowników o 30% w lipcu, 120% w sierpniu, czy 113% we wrześniu, jak wynika z danych międzynarodowego lidera rynku firmy Click&Boat. 

read more

Jak upewnić się, że na wakacje bierzesz bezpieczne przedmioty?

Porady i ciekawostki 22 czerwca, 2020 0 Comments

Wyjeżdżając na wakacje, staramy się zabrać ze sobą minimum rzeczy. Ich wybór to często nie lada wyzwanie, jednak kluczowe są tu funkcjonalność i niezawodność. Niestety okazuje się, że często nieświadomie pakujemy do walizki produkty, które mogą stanowić dla nas zagrożenie. Wśród nich jest m.in. żywność, zabawki czy leki. Niebezpieczny może okazać się także samochód, którym zamierzamy podróżować. Tylko od początku 2020 roku wycofane zostały 242 produkty, warto się z nimi zapoznać, by wyeliminować je ze swojej podróży wakacyjnej i uniknąć przykrych niespodzianek podczas wyczekanego urlopu. Jak więc upewnić się, że jesteśmy bezpieczni w podroży? read more