SEARCH

Kiedy na przedłużony weekend w 2022?

Kiedy na przedłużony weekend w 2022?

Nowy rok to nowe rozdanie i pula dni wolnych od pracy. Zbliżające się ferie zimowe, perspektywa długich weekendów, które można wykorzystać na ukochane przez Polaków city-breaki sprawia, że wielu z nas już dziś poszukuje przyjaznych dla budżetu połączeń lotniczych. Wyznaczanie celów, snucie planów i marzeń wraz z początkiem roku daje wspaniałą perspektywę i sprawia, że jest na co czekać. W 2022 będziemy pracować przez 251 dni i cieszyć się 9 dniami wolnymi od pracy, które nie wypadają w weekend. Warto je wykorzystać na aktywny wypoczynek w podróży. Na łonie natury, czy w mieście? Które miesiące już dziś cieszą się największą popularnością wśród planujących podróż? Kiwi.com, firma technologiczna z branży travel – tech, przygotowała zestawienie trendów podróżniczych na 2022.

Z analiz Kiwi.com wynika, że w nadchodzącym roku za podróż do Azji, Afryki czy krajów europejskich średnio zapłacimy poniżej 1 150 PLN.  Już teraz Rzym, Paryż, Teneryfa, Oslo czy Barcelona utrzymują się w ścisłej czołówce najczęściej wyszukiwanych połączeń. Wśród dalszych destynacji w wyszukiwaniach królują: Nowy Jor, Dubaj, Cancun, Punta Cana, Miami oraz Chicago.

Kiedy na długi weekend?

W 2022 roku czeka na 9 dni wolnych od pracy, które z pewnością ułatwią planowanie i organizowanie podróży wszystkim ich miłośnikom. Z analiz Kiwi.com wynika, że Polacy najchętniej wybierają kilkudniowe podróże, trwające do 3 dni – nadchodzący rok z perspektywą 9 dodatkowych dni powinien znacznie ułatwić planowanie urlopów.

Zima

 • 1 stycznia 2022 r. – Nowy Rok – sobota
 • 6 stycznia 2022 r. – Święto Trzech Króli – czwartek
 • 26 Grudnia 2022 r. – drugi dzień Bożego Narodzenia – poniedziałek

Wiosna

 • 18 kwietnia 2022 r. – drugi dzień Wielkiej Nocy – poniedziałek
 • 3 maja 2022 r. – Święto Narodowe Trzeciego Maja – wtorek

Lato

 • 16 czerwca 2022 r. – dzień Bożego Ciała – czwartek
 • 15 sierpnia 2022 r. – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – poniedziałek

Jesień

 • 1 listopada 2022 r. – Wszystkich Świętych – wtorek
 • 11 listopada 2022 r. – Narodowe Święto Niepodległości – piątek

Już w styczniu możemy liczyć na 2 dni wolnego, 1 oraz 6 stycznia. Połączenie ich na przykład z zaległym bądź aktualnym urlopem umożliwia ponad 2-tygodniowy wypoczynek! Warto rozważyć zarówno bliższe, jak i dalsze destynacje. Wedle analiz Kiwi.com, styczeń 2022 jest miesiącem cieszącym się największą popularnością wśród planujących podróż.

TOP 20 najpopularniejszych kierunków na 2022 rok

 1. Hiszpania
 2. Włochy
 3. Norwegia
 4. Francja
 5. Wielka Brytania
 6. Portugalia
 7. Holandia
 8. Niemcy
 9. Szwecja
 10. Dania
 11. Gruzja
 12. Grecja
 13. Cypr
 14. Islandia
 15. Izrael
 16. Malta
 17. USA
 18. Belgia
 19. Węgry
 20. Finlandia

Podróżnicze trendy 2022

Najpopularniejsze miesiące na podróż i cena za bilet

Sezon wakacyjny jest zawsze intensywny pod kątem organizowania podróży i urlopów. Analitycy Kiwi.com wskazują, że obecnie najchętniej wybieranym miesiącem na podróże jest styczeń, luty, marzec, kwiecień oraz czerwiec.

Od stycznia do kwietnia, nim sezon wiosenno-letni na dobre się rozpocznie można upolować bardzo atrakcyjne cenowo oferty. Jeśli dodatkowo skorzysta się z opcji Kiwi.com Oferty (Deals), która umożliwia wyszukiwanie najtańszych połączeń, również tych objętych promocjami i rabatami, perspektywa wyjazdu staje się jeszcze bardziej przyjemna.  Kiwi.com, sprawdziła, że w pierwszej połowie 2022 roku Polacy na bilet wydadzą średnio 675 zł.

Ile czasu zamierzamy spędzić na miejscu?

Analizy Kiwi.com potwierdzają trend krótkich podróży, trwających do 3 dni – 71% użytkowników wybrało ten wariant. Z kolei 13% zdecydowało się na urlop od 4-6 dni.

Z jakim wyprzedzeniem dokonywano rezerwacji?

Co ciekawe, 55% podróżnych rezerwacji dokonała z wyprzedzeniem od 3 tygodni do 2 miesięcy, z kolei 27% zakupu biletu dokonała na 2-4 miesięcy przed planowanym wylotem.

Kto będzie podróżował najczęściej?

W zestawieniu na 2022 Kiwi.com wskazuje, że 57% podróżujących to mężczyźni, a 43% kobiety. Większość z nich dokonała zakupu biletu z poziomu komputera (45%), a także smartphone’a (32%).

You May Also Like

Leave a Reply