SEARCH

Polisa też na urlop w kraju?

Polisa też na urlop w kraju?

Troszcząc się o bezpieczeństwo swoje i bliskich warto zadbać o krajową polisę turystyczną oraz sprawdzić ubezpieczenie auta.

– O ile przed wyjazdem zagranicznym na ogół kupujemy ubezpieczenie turystyczne, to jadąc na urlop w kraju rzadko o tym myślimy. Teraz, gdy większą wagę przywiązujemy do zdrowia i bezpieczeństwa, warto sprawdzić, jakie ubezpieczenie turystyczne można kupić na wyjazd krajowy. Przede wszystkim powinno ono zapewnić pomoc w transporcie do szpitala i leczeniu w razie wypadku oraz pokrycie kosztów, jeśli w czasie urlopu wyrządzimy komuś nieumyślnie szkodę. Można też ubezpieczyć rower oraz inny sprzęt turystyczny, bagaż, a nawet swoje mieszkanie na czas wyjazdu. Przydatne może też być podwyższenie wariantu assistance w ubezpieczeniu samochodu – mówi Katarzyna Bem, członek zarządu Avivy.

Ubezpieczenia turystyczne nie należą do drogich, a polisa na wyjazd w kraju kosztuje mniej niż na podróż zagraniczną. Na przykład w Avivie tzw. pakiet elastyczny ubezpieczenia dla 1 osoby na 8-dniowy wyjazd w góry w Polsce kosztuje 24 zł. Polisa obejmuje koszty leczenia w razie wypadku oraz assistance (natychmiastową, 24-godzinną pomoc w nagłych wypadkach) do kwoty 5 000 zł. Nie trzeba będzie więc czekać w kolejce do lekarza. Za tę składkę otrzymamy również świadczenie w razie nieszczęśliwego wypadku do 10 000 zł, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) do 50 000 zł oraz ubezpieczenie sprzętu sportowego na kwotę 1 000 zł. Podobne warunki dotyczą innych, popularnych rejonów turystycznych w kraju.

Dom i samochód

W ramach polisy turystycznej w Avivie można również ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie od kradzieży i pożaru na czas wyjazdu (do 45 dni), jeśli nie mamy rocznej polisy mieszkaniowej. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję, kupując ubezpieczenie turystyczne online.

Jeśli na wakacje wybieramy się samochodem, warto sprawdzić, jaki mamy zakres assistance w ubezpieczeniu. Jeśli tylko podstawowy, dobrym pomysłem może być podwyższenie go, dzięki czemu w razie awarii lub wypadku otrzymamy szerszy zakres pomocy. Jeśli ktoś ma ubezpieczenie auta w Avivie może zadzwonić do telecentrum i podwyższyć assistance, płacąc dodatkową składkę. Z rozszerzonego assistance kierowca korzysta wtedy do końca trwania ubezpieczenia (zwykle zawieranego na 12 miesięcy). Przykładowo, jeśli do końca umowy pozostało pół roku – dopłaci około 45 zł, jeśli 3 miesiące – około 22 zł.

You May Also Like

Leave a Reply