SEARCH

Więcej niż narty. Odkryj Trentino zimą

Więcej niż narty. Odkryj Trentino zimą

Położony wśród malowniczych szczytów Dolomitów region Trentino to ulubiony kierunek zimowych wyjazdów wielu Polaków[1]. Liczne atrakcje sportowe, kulturalne oraz bogactwo regionalnych smaków gwarantują, że spędzone tam święta czy sylwestrowa noc będą magiczne i niezapomniane, a rodzinne ferie – pełne wspólnych zabaw i aktywności na śniegu – przysporzą wielu radosnych wspomnień wszystkim członkom rodziny.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku Trentino to świetne miejsce na zimowy urlop. Nie tylko ze względu na stoki narciarskie, których jest tam ponad 800 km. Niezwykłe rowerowe wycieczki na pokryte śniegiem wierzchołki gór, wędrówki w rakietach śnieżnych, a nawet wspinaczka po oblodzonych wodospadach – to tylko niektóre spośród licznych atrakcji, których można doświadczyć w Trentino.

Sylwester na stoku

Trentino to gwarancja świetnych warunków do jazdy na nartach, nie tylko za dnia. Jest tam wiele stoków, na których można szusować również po zmroku. Najdłużej, bo aż do godz.23:00, chętni skorzystają z tras w Val di Sole w Dolomitach Brenta, nieco krócej (do 22:30) białemu szaleństwu można oddawać się w Monte Bondone, Dolomiti Paganella, Val di Fiemme, czy bajkowej Madonna di Campiglio. Nocna jazda pod rozgwieżdżonym niebem (i po oświetlonym stoku) to świetny sposób na aktywnego Sylwestra, który każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Wyzwanie na nowy rok: rowerem na szczyt

A co zrobić, gdy wszystkie stoki już objeżdżone? Pora na rower! Na fat bike’u można przeżyć prawdziwą zimową przygodę, zdobywając nim swój pierwszy górski szczyt w nowym roku. Wywodzące się z Alaski rowery zostały wyposażone w bardzo grube opony, któresą dostosowane do radzenia sobie z zaśnieżonymi ścieżkami – w sam raz na zdobywanie alpejskich szczytów. Oprócz klasycznych fat bike’ów napędzanych siłą mięśni są też dostępne rowery elektryczne. Wycieczka pośród malowniczych krajobrazów dostarczy wspaniałych emocji zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Z oferty można skorzystać np. w kurorcie Dolomiti Paganella, gdzie od poniedziałku do piątku organizowane sąwycieczki z przewodnikami.

W poszukiwaniu emocji

Dla amatorów adrenaliny ciekawą propozycją na aktywny urlop może okazać się wspinaczka po zamarzniętych wodospadach. W Valle di Daone u podnóża Adamelli jest ich aż 140! Dolina otoczona skałami i migoczącymi, lodowymi konstrukcjami to jedno z najlepszych miejsc do wchodzenia na lodospady. A jeśli to za mało,można wybrać się na paralotnię, by podziwiać ośnieżone Alpy z lotu ptaka.

Zimowe wyciszenie

Spokojniejszą i bardziej przystępną formą zimowej aktywności są górskie spacery w rakietach śnieżnych. Malownicze, białe szlaki wiodą pośród gór i uśpionych lasów, od schroniska do schroniska. Podczas spaceru można napawać się widokami urzekających krajobrazów, bliskością przyrody i ciszą panującą na trasach oddalonych od tłumnie odwiedzanych stoków. Taka wędrówka nie wymaga wiele: wystarczą ochota na ruch na świeżym powietrzu oraz para rakiet śnieżnych i kijków – do wypożyczenia. Nie trzeba też żadnych specjalnych umiejętności, wędrować z rakietami może każdy, niezależnie od wieku. Wystarczy dopasować marszrutę do swoich możliwości fizycznych. Na spacery z przewodnikiem górskim można udać się do: Paneveggio-Pale di San Martino, Parco Naturale Adamello Brenta, czy Parco Nazionale dello Stelvio oraz wiele innych ośrodków w regionie, a w Val Di Non również na nocne wędrówki po specjalnie przygotowanych szlakach.

Trentino zimą oferuje swoim gościom wiele atrakcji. Od sportowych aktywności na stokach, przez wycieczki krajoznawcze, aż po sporty ekstremalne. Do tego rozwinięta baza hotelowo-gastronomiczna nie zawiedzie ani amatorów spokojnego wypoczynku, ani smakoszy. To wszystko sprawia, że w Trentino każdy znajdzie coś dla siebie.

You May Also Like

Leave a Reply