SEARCH

6 miejsc, które warto zobaczyć w Bangkoku

6 miejsc, które warto zobaczyć w Bangkoku

Bangkok to wspaniałe miasto, które warto bliżej poznać. Jakimi atrakcjami może nas tu oczarować Tajlandia? Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

Miejsce 6. Rzeka Menam

Choć rzeka Menam już dawno utraciła swój dziki charakter, a woda w niej do najczystszych nie należy, wciąż zajmuje ważne miejsce w panoramie miasta. Jest ona jednocześnie ważną drogą komunikacyjną, po której można się poruszać za pomocą małych statków ciągnących wielkie barki. To tramwaje wodne, które w Bangkoku cieszą się bardzo dużą popularnością.

Miejsce 5. Złota Góra i Wat Saket

Kto w czasie wycieczki po tajskiej stolicy chce się nacieszyć pięknymi widokami, ten powinien docenić tak atrakcyjne miejsce, jakim jest Złota Góra. Kto wejdzie na jej szczyt, ten spojrzy na Bangkok z wyjątkowej perspektywy, a przy okazji zwiedzi ciekawy zabytek sakralny. Jest nim Wat Saket – dość specyficzna świątynia, którą w przeszłości wykorzystywano jako miejsce palenia ciał osób zmarłych podczas epidemii. Dziś jest to spokojne miejsce, urzekające wyjątkową atmosferą i pięknymi widokami.

Miejsce 4. Dom Jimma Thompsona

Dom Jimma Thompsona to dość ciekawy punkt na mapie Bangkoku, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi. Dom ten jest wspaniałą rezydencją, a jednocześnie pamiątką po amerykańskim żołnierzu i szpiegu, któremu Tajlandia zawdzięcza m.in. rozwój przemysłu. Jego dom służy dziś jako muzeum, do którego turyści zaglądają ze względu na ciekawą kolekcję pamiątek po tym człowieku, jak i ze względu na otaczające go ogrody, które są idealnym schronieniem przed miejskim zgiełkiem.

6 miejsc, które warto zobaczyć w Bangkoku - voyage.pl
 

Miejsce 3. Wat Arun

Choć w Bangkoku czeka na zwiedzających wiele świątyń, Wat Arun zajmuje w ich gronie miejsce szczególne. Świątynia Świtu przyciąga uwagę swoją sylwetką i charakterystycznymi wieżami, które ozdobione są kawałkami chińskiej porcelany. Wat Arun jest też rewelacyjnym punktem widokowym, bardzo chętnie odwiedzanym przez tych, którzy chcą podziwiać Bangkok o zachodzie słońca.

Miejsce 2. Wat Pho

Wat Pho to jedna z najsłynniejszych świątyń w Bangkoku, do której warto zajrzeć ze względu posąg Leżącego Buddy. Zachwyca on swoimi rozmiarami (jego długość to 46 metrów) oraz bogactwem (cała figura pokryta jest złotem oraz dodatkami z masy perłowej). Zgodnie z wierzeniami, kto obejdzie ten wielki posąg ten zapewni sobie szczęście w życiu. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że chętnych na wizytę w świątyni Leżącego Buddy nie brakuje.

6 miejsc, które warto zobaczyć w Bangkoku - voyage.pl
Miejsce 1. Wielki Pałac Królewski i Świątynia Szmaragdowego Buddy

Te dwa obiekty to turystyczne wizytówki miasta, których w trakcie wycieczki nie można pominąć. To tu odbywają się najważniejsze uroczystości państwowe, to tu można zwiedzać dwa ważne muzea: Muzeum Świątynne oraz Muzeum Numizmatyczne. Leżąca na terenie kompleksu pałacowego świątynia, jest z kolei ważnym celem buddyjskich pielgrzymek, a znajdujący się w niej posąg Szmaragdowego Buddy cieszy się wśród buddystów wielkim szacunkiem.

Bangkok to moc atrakcji i pięknych budowli, którym warto się uważniej przyjrzeć. W tym mieście nudzić się nie można, a każdy spacer po tajskiej stolicy będzie dla nas wyjątkową przygodą. Oferty wczasów w Tajlandii i wycieczek znajdziesz na stronie Itaki.

You May Also Like

Leave a Reply