SEARCH

Dla kogo stworzono kurtki softshell?

Dla kogo stworzono kurtki softshell?

Wybierając się na zaplanowany lub spontaniczny wyjazd blisko natury, połączony z ulubioną formą aktywności fizycznej, dużo uwagi poświęcamy na dobór stroju. Wiemy, że to od niego zależy nasz osobisty komfort, a co za tym idzie, jakość przeżywanych doświadczeń. Wielu z nas pamięta o znaczeniu ubioru „na cebulkę” i jego mocy ratowania z opresji. Jednak zdarza się, że nie jesteśmy pewni, co założyć jako ostatnią warstwę. Z odsieczą przybywają do nas kurtki softshell. Czytaj dalej i dowiedz się o nich więcej.

Softshelle – doskonałe jako warstwa zewnętrzna odzieży

Doskonała ochrona przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, ale mniejsza swoboda i lekkość ruchów. A może mniejsza ochrona przed deszczem, ale znakomity komfort podczas noszenia? Nawet jeśli aktywny wypoczynek nad morzem, w górach albo w lesie został przez nas skrupulatnie zaplanowany, może zdarzyć się, że zupełnie zaskoczy nas pogoda. Aby nie pozwolić niespodziewanym warunkom pogodowym popsuć nam wyjazdu, warto zapakować do torby bądź plecaka odzież o uzupełniających się właściwościach. Szczelne kurtki, których zadaniem jest ochrona przed deszczem i śniegiem, warto uzupełnić o softshelle. Czym są i jakie jest ich przeznaczenie?

To rodzaj odzieży zaprojektowanej dla osób, dla których wysoki komfort podczas noszenia to najważniejsze kryterium. Jest wykonywana z lżejszych materiałów o świetnej oddychalności. Można wyróżnić wyjątkowo lekkie kurtki bez membrany, które sprawdzą się podczas wysiłku o umiarkowanej intensywności. Dostępne są również warianty z membraną zabezpieczające przed wiatrem i o większej wytrzymałości na opady. W przypadku, kiedy wybór tylko jednego wariantu okazuje się zbyt trudny, ratunkiem mogą okazać się kurtki hybrydowe, łączące dwa rodzaje materiałów: chroniący przed wiatrem i zapewniający dobre odprowadzanie wilgoci – są one idealnym rozwiązaniem na dłuższą, wymagającą aktywność fizyczną.

Kurtki softshell dla wspinaczy, biegaczy i spacerowiczów

Dlaczego ten rodzaj odzieży wierzchniej zyskał tak duże uznanie wśród miłośników sportu w bliskim otoczeniu natury? Kurtki softshell chronią przed umiarkowanymi warunkami, w tym wiatrem i mżawką, zapewniając doskonały komfort mimo znaczącego wysiłku. To znaczy, że sprawnie odprowadzają gromadzącą się w wyniku intensywnego ruchu wilgoć, a zarazem są w stanie zapewnić nam wysoki komfort cieplny. Są dostosowane do różnych aktywności i do zróżnicowanych warunków pogodowych. Zadowalają wspinaczy, biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów.

Z pomocą tych kurtek można łatwo zbudować własną odsłonę ubioru „na cebulkę”. Gdy nie można narzekać na warunki atmosferyczne w sezonie wakacyjnym, wystarczy umieścić ją w plecaku i wykorzystać jako odzież ratunkową. W okresach przejściowych można na przykład zestawić ją z odzieżą termiczną lub wybrać softshell grubszy, podszyty mikropolarem oraz z kapturem. W zgodzie z warunkami pogodowymi i formą aktywności można zatem dodawać kolejne warstwy lub je ograniczać. Można również przetestować kilka grubości lub poziomów wodoszczelności, porównać je z sobą i wybrać idealny zestaw na planowane wyprawy.

Więcej na Milworld.pl – sklep bushcraftowy.

You May Also Like

Leave a Reply