SEARCH

Czym jest tzw. turystyka dentystyczna?

Czym jest tzw. turystyka dentystyczna?

Turystyka dentystyczna to część szerszego zagadnienia określanego jako turystyka medyczna — terminu opisującego zjawisko podróży do innego kraju w celu przeprowadzenia leczenia. Głównym założeniem takiego wyjazdu jest chęć zaoszczędzenia na kosztach wizyty u lekarza. Ceny usług stomatologicznych w Polsce kształtują się na znacznie niższym poziomie niż np. w Niemczech, Austrii czy Francji. Na czym dokładnie polega turystyka dentystyczna?

Turystyka dentystyczna — dlaczego staje się coraz bardziej popularna?

Rozwój turystyki dentystycznej, oprócz kwestii ekonomicznych, wynika również ze zmian zachodzących w społeczeństwie. W ostatnich latach znacznie wzrosła mobilność ludzi, chociażby ze względu na łatwy dostęp do biletów tanich linii lotniczych. Jednocześnie wiele osób przełamuje niechęć do korzystania z opieki zdrowotnej poza krajem zamieszkania i decyduje się na wyjazd do innego państwa. Wiąże się to między innymi z modą na dbanie o zdrowie i prowadzenie odpowiedzialnego stylu życia. Atrakcyjność Polski wynika więc z kilkadziesiąt procent niższych cen w porównaniu z państwami zachodnimi i korzystnej lokalizacji w niedużej odległości od rozwiniętych krajów UE.

Dodatkowo kliniki dentystyczne, np. Dental w Lublinie, oferują wysoki standard medyczny i profesjonalną wiedzę. Turystyka dentystyczna rozwija się najszybciej w dużych miastach, w których znajdują się lotniska i liczne atrakcje turystyczne, takich jak Szczecin, Kraków, Warszawa, Wrocław czy właśnie Lublin.

Czynniki rozwoju turystyki dentystycznej

Podróże w celach zdrowotnych stają się coraz bardziej popularne, a ich podstawową przyczyną jest starzenie się społeczeństw państw wysoko rozwiniętych. Dobrze zarabiający pacjenci z zachodnich państw, cierpiący na mniej lub bardziej poważne schorzenia dentystyczne, decydują się na wyjazd z kraju w celu leczenia.

Możliwość natychmiastowej wizyty u specjalisty, bez konieczności oczekiwania w kolejce, w połączeniu z niską ceną staje się dla nich bardzo atrakcyjna. Dodatkowo wiele osób podczas takich podróży poświęca sporo czasu na zwiedzanie i odkrywanie nieznanych do tej pory miejsc.

Zastanawiając się nad turystyką dentystyczną, warto zwrócić uwagę również na zmiany stylu życia. Obejmują one kwestie takie jak fascynacja zdrowiem, dbanie o kondycję fizyczną i zaciekawienie metodami utrzymywania dobrego stanu zdrowia. Takie trendy powodują coraz większą popularność prywatnego lecznictwa i bezpośrednio przyczyniają się do poprawy jakości i długości życia mieszkańców Europy.

You May Also Like

Leave a Reply