SEARCH

Farba blond a rozjaśniane włosy – czy to bezpieczne?

Farba blond a rozjaśniane włosy – czy to bezpieczne?

Czy nałożenie farby blond na rozjaśnione włosy jest dla nich bezpieczne? Dzisiaj postaramy się temu przyjrzeć.

Blond włosy celem wielu osób

Bardzo często marzymy o tym, czego nie posiadamy, a włosy to naprawdę świetny tego przykład. Posiadacze i posiadaczki loków czy fal chcą czasem posiadać proste włosy, a w drugą stronę działa to oczywiście tak samo. Bardzo podobnie sytuacja wygląda z kolorami – obiektem westchnień wielu osób niewątpliwie są odcienie blondu. Naprawdę wiele z nas marzy wręcz o tym, by przynajmniej spróbować przez jakiś czas tego, jak byśmy w takim kolorze wyglądały. Nic więc dziwnego, że często ruszamy w tym celu na farbowanie włosów. Nie zawsze jednak będzie to proces łatwy, oczywiście w zależności od tego, jak ciemne są nasze naturalne włosy i jaki odcień blondu chcemy finalnie uzyskać.

Warto bowiem pamiętać, że po pierwsze blond nie będzie pasował do każdej urody, a po drugie nie zawsze proces uzyskiwania idealnego odcienia będzie prosty i szybki. Zostało to już wspomniane wyżej, lecz zdecydowanie warto to ponownie podkreślić – naprawdę wiele zależy od tego, jaki naturalny kolor włosów posiadamy. To właśnie będzie definiować, jaką drogę będziemy musiały przejść, by uzyskać wymarzony odcień blondu.

Jak odpowiednio uzyskać blond włosy?

Istnieje kilka dróg na uzyskanie idealnego blondu. Jeżeli mamy stosunkowo jasne włosy, w wielu przypadkach zdecydowanie wystarczy nam odpowiednio dobrana farba blond. Nie każdy jednak ma takie szczęście. Co na przykład z posiadaczkami brązowych czy czarnych włosów? Tutaj sytuacja wydaje się już o wiele bardziej skomplikowana i nierzadko jedynym wyjściem, by spróbować uzyskać odpowiedni kolor, będzie utlenienie włosów, a następnie ich rozjaśnienie. Jest to proces dość inwazyjny, choć z użyciem odpowiednich środków i pod okiem specjalistów jest on w stanie być dla naszej fryzury względnie bezpieczny.

Czy farba blond i rozjaśniane włosy to dobre połączenie?

Wiele osób może się zastanawiać, czy nakładanie farby blond na rozjaśnione wcześniej włosy jest bezpieczną metodą. W niektórych przypadkach jednak jest to tak właściwie jedyna godna rozważenia opcja. Jeżeli na przykład posiadamy ciemne włosy, bardzo rzadko do właściwego przyjęcia się koloru będzie nam wystarczała farba. W taki sposób możemy nie tylko uzyskać naprawdę zły kolor, ale również poważnie zniszczyć nasze włosy, a nawet sprawić, że zaczną one wypadać. To właśnie dlatego, jeżeli chcemy podjąć się zmiany koloru włosów na blond, koniecznie powinniśmy zrobić to w salonie fryzjerskim, nigdy na własną rękę.

You May Also Like

Leave a Reply