SEARCH

Co warto zobaczyć podczas wakacji w Egipcie?

Co warto zobaczyć podczas wakacji w Egipcie?

Egipt to słynna ojczyzna faraonów, gdzie można przede wszystkim podziwiać ogromne grobowce w kształcie piramid i oglądać z bliska monumentalne świątynie. Jest to więc idealny kraj na zwiedzanie i gratka dla osób, które chcą poznać bliżej tą niezwykłą kulturę. Natomiast miłośnicy wypoczynku na plaży mogą wybierać z licznej oferty wysokiej jakości luksusowych hoteli w których znajdują się liczne atrakcje wodne. Jak więc spędzić czas w Egipcie i co szczególnie warto tam zobaczyć? Podpowiadamy.

Wypoczynek i atrakcje w Marsa Alam

Osoby, które po raz pierwszy udają się do Egiptu wybierają bardzo często wakacje w Marsa Alam. Znajdują się tam najlepsze egipskie hotele, które każdego roku przyciągają niezliczoną ilość turystów poszukujących spokoju i odpoczynku od zgiełku dnia codziennego. Jest to niezwykła oaza otoczona pustynią, znajduje się we wschodniej części Egiptu nad Morzem Czerwonym. Oprócz ogromnych słonecznych plaż można liczyć tutaj na niezwykłe widoki oraz szansę na zobaczenie z bliska wyjątkowych gatunków fauny i flory. Jeśli znudzi nam się opalanie to warto także skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych. Miejsce to szczególnie upodobali sobie miłośnicy jachtingu, surfingu i nurkowania. Odkrywcy podwodnego świata mogą zobaczyć na żywo niezwykłe rafy koralowe, żółwie morskie oraz delfiny.

Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie. Nic więc dziwnego, że wzbudzają zainteresowanie wśród turystów, którzy pragną z bliska zobaczyć te monumentalne grobowce. Jeśli chcemy spędzać wakacje w Egipcie w sposób aktywny to warto wybrać się na wycieczkę właśnie tutaj. Na terenie kompleksu można także zobaczyć sławny posąg Wielkiego Sfinksa. Widoki, które można tutaj zobaczyć na pewno na długo zapadną w pamięci u każdego podróżnika.

Zobacz także: https://euroinfor.pl/czym-wyrozniaja-sie-wakacje-all-inclusive/

Najpopularniejszy kurort w Hurghadzie

Niegdyś Hurghada była jedynie małą wioską rybacką, a obecnie jest najpopularniejszym kurortem do którego przybywają każdego roku niezliczone ilości turystów. Miejsce to cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na niezmiennie dobrą pogodę, szeroki wybór sportów, łącznie z nurkowaniem oraz moc atrakcji dla najmłodszych. Znajduje się tutaj największy i najsłynniejszy w Egipcie park wodny Jungle Aqua Park. Znajdują się tutaj także zadbane plaże i wysokiej jakości hotele. Osoby spragnione wycieczek pieszych mogą udać się w głąb lądu, aby pozwiedzać dzielnicę Dahar, która jest najstarszą częścią Hurghady.

Szeroki wybór wyjazdów wakacyjnych można znaleźć między innymi na stronie https://www.traveligo.pl/.

You May Also Like

Leave a Reply