SEARCH

Plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim jako świetne miejsce na letni wypoczynek

Plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim jako świetne miejsce na letni wypoczynek

Jezioro Czorsztyńskie to zbiornik wodny znajdujący się na Dunajcu. Jest jednym z obowiązkowych, ale nieco mniej oczywistych punktów każdej wycieczki do małopolski. W okolicy znajduje się ogrom atrakcji turystycznych i rekreacyjnych, zatem każdy znajdzie coś dla siebie w czasie wyjazdu. Dowiedz się, dlaczego warto przyjechać nad Jezioro Czorsztyńskie.

Na jakie atrakcje rekreacyjne można liczyć nad Jeziorem Czorsztyńskim?

Nad Jeziorem Czorsztyńskim znajdziemy piaszczystą plażę, na której możliwa jest bezpieczna zabawa z dziećmi. Dużą zaletą tego miejsca jest okazja do nurkowania, żeglowania czy rozwijania swoich umiejętności pływackich. Znajdziemy tu również boisko do siatkówki, dobrze wyposażony plac zabaw dla najmłodszych czy wypożyczalnie sprzętu wodnego – między innymi kajaków oraz rowerków. To doskonałe miejsce do wypoczynku dla całej rodziny, a nawet wycieczek szkolnych i kolonii wakacyjnych.

Kompleks Czorsztyn-Ski w okolicy Jeziora Czorsztyńskiego

Ośrodek Czorsztyn-Ski to jedna z największych, wszechstronnych atrakcji tego regionu. W zimie na jego terenie jeździ się na nartach i bierze udział w zawodach narciarskich oraz snowboardowych, natomiast w lecie przychodzi czas na:

  • spędzanie czasu w zachwycających punktach widokowych,
  • odbywanie wycieczek dydaktycznych wraz z dziećmi,
  • zjeżdżanie na zjeżdżalniach grawitacyjnych,
  • jazdę na rowerach po długich ścieżkach wśród górskiego krajobrazu,
  • wyciągi krzesełkowe.

Na terenie ogromnego kompleksu znajdują się karczmy, restauracje, hotel czy drobne punkty usługowe. Nierzadko organizowane są tutaj zawody i imprezy sportowe. Wśród dodatkowych atrakcji można znaleźć również kamieniołom udostępniony do zwiedzania czy park linowy.

Zabytki i inne atrakcje turystyczne nieopodal Jeziora Czorsztyńskiego

Wśród największych atrakcji turystycznych tego regionu wymienia się Pieniński Park Narodowy, w którym obserwować można faunę i florę charakterystyczną dla małopolski. Oprócz tego zwiedzić można Zamek w Niedzicy czy ruiny gotyckiego Zamku w Czorsztynie. Bardzo atrakcyjna turystycznie jest również Góra Wdżar o wysokości 766 m, gdzie znajdziemy 3 kamieniołomy. Przyjeżdżając na wycieczkę w te okolice, nie sposób nie zobaczyć Zapory Niedzica, nazywanej również Zaporą Czorsztyńską, która wybudowana została ponad 25 lat temu. Tuż poniżej wspomnianej zapory znajdziemy Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica – oba miejsca można zwiedzać wraz z przewodnikiem, co okazuje się ogromnie popularną atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci w różnym wieku.

You May Also Like

Leave a Reply