SEARCH

Jesień to idealny moment na city break w Warszawie

Jesień to idealny moment na city break w Warszawie

Wrzesień i październik to świetny czas na krótkie wypady. Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby świetnie odpocząć i spędzić aktywnie czas. Dawno nie byłeś w Warszawie? To dobry moment, żeby nadrobić zaległości.

Stolica Polski to świetna destynacja na weekendowe wypady. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a co najważniejsze, nie ma potrzeby planowania wyjazdu z dużym wyprzedzeniem. Sprawdź atrakcje Warszawy i zaplanuj fantastyczny weekend.

Dla tradycjonalistów

Zwolennicy spacerów w Warszawie będą mieli szansę zedrzeć najwygodniejsze buty. W pierwszej kolejności na pewno warto udać się na Stare Miasto i podzamcze z fontannami, które wieczorem zaskoczą pięknym spektaklem światła i wody. Z podzamcza blisko jest już na odremontowane Bulwary Wiślane. Jeżeli znudzi Wam się chodzenie, można je śmiało przejechać na miejskim rowerze – stojaki wypożyczalni są na każdym kroku, a Bulwary naprawdę warto zwiedzić na całej długości. Niedawno, pierwszy raz pierwszy od 200 lat, otwarte zostały także Ogrody Zamku Królewskiego, które warto zwiedzić przy okazji przejażdżki Bulwarami.

Dla muzealników

W wolnym czasie lubisz zwiedzać muzea? Warszawa zaskoczy Cię nieoczywistymi propozycjami. Opuszczając Stare Miasto ulicą Krakowskie Przedmieście możesz odbić lekko w prawo na ulicę Kozią. W tej małej uliczce znajdziesz świetne Muzeum Karykatury. Kto powiedział, że sztuka musi być poważna? Amatorom poznawania historii na nowo, polecamy Muzeum Neonów. W kreatywnej przestrzeni na terenie SOHO Factory na warszawskiej Pradze, można zobaczyć kolekcję ponad stu neonów z całej Polski, tworzonych przez przedstawicieli nurtu awangardy w latach 50.-70. XX wieku. A wieczorem, w ramach relaksu po wycieczkach można wpaść do Muzeum Polskiej Wódki – zdziwisz się, ilu rzeczy nie wiesz o tym alkoholu.

Jak to wszystko ogarnąć w weekend?

Kluczem jest dobra organizacja i baza wypadowa. Planując krótki wyjazd warto wybrać hotel blisko najważniejszych atrakcji. Dzięki lokalizacji w centrum miasta, do większości najciekawszych miejsc będzie można dojść na piechotę, poznając przy okazji okolicę.

Jednym z doskonale usytuowanych hoteli jest nowy hotel sieci Motel One przy ul. Tamka, która tętni życiem i zachęca do poznania miasta. Z Tamki w kilka minut można dojść na Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Bulwary Wiślane czy Stare Miasto. Hotel jest położony również między dwiema stacjami metra.

Nie oszukujmy się – nawet przy krótkim pobycie, oprócz lokalizacji, ważne jest też unikalny charakter hotelu oraz to czy da się w nim wyspać po intensywnym zwiedzaniu. Motel One gwarantuje wysoki standard i piękne widoki. Jednak największe wrażenie robi One Lounge – wspólna przestrzeń, która została zaprojektowana tak, aby zapraszać gości do wspólnego spędzania czasu i poczucia klimatu Warszawy. Przestrzeń została wypełniona niezwykle wygodnymi i zarazem efektowymi wykonanymi na zamówienie meblami i klimatycznym oświetleniem. Motyw przewodni, czyli postać Fryderyka Chopina, został umiejętnie wpleciony w wystrój za pomocą zjawiskowych detali, takich jak np. mural autorstwa Mariusza Liebela, który można podziwiać nad recepcją.

W centrum One Lounge znajduje się bar, w którym można spróbować aż 36 rodzajów ginu. Wyobraź sobie, jak po całym dniu spacerowania, zapadasz się w wygodnym fotelu i popijając drinka przeglądasz na telefonie zdjęcia. Miło prawda?

Motel One ma jeszcze jedną zaletę – ma stałe ceny, niezależnie od pory roku i dnia tygodnia. Nawet jeżeli nie zaplanujemy wyjazdu do Warszawy, dzięki niezmiennej cenie nawet przy spontanicznym wyjeździe nic nas nie zaskoczy.

You May Also Like

Leave a Reply