SEARCH

Sri Lanka – małe miejsce o dużym potencjale turystycznym

Sri Lanka – małe miejsce o dużym potencjale turystycznym

Sri Lanka to urokliwe państwo w Azji Południowej, na wyspie Cejlon. Zaliczają się do niego także przybrzeżne wyspy. Od wschodu oblewane przez Zatokę Bengalską, od południa otwartym Oceanem Indyjskim. W ostatnich latach jest to jeden z bardziej popularnych kierunków podróży dla osób, które poszukują czegoś nietypowego i chcą zakosztować zupełnie odmiennej kultury. Czemu warto tu przybyć?

Wyprawa z jogą w tle

Azja to kontynent znany między innymi z praktyki jogi i medytacji. Jeśli bliskie są Ci takie aktywności, to warto z nich korzystać właśnie w regionie, w którym stanowią one codzienność wielu mieszkańców.

Wyprawa Joga na Cejlonie może być świetną przygodą. Każdy dzień rozpoczyna się i kończy jogą i medytacją. Dodatkowo turyści mają okazję poznać lokalne obrzędy i zwyczaje podczas ceremonii w Świątyni Zęba Buddy i wdrapać się na Lwią Skałę, skąd można podziwiać rozległą panoramę okolicy.

A jeśli znudzi Ci się całodzienne zwiedzanie, możesz zrelaksować się w hamaku na piaszczystych plażach.

Kontakt z naturą

Wyspa Cejlon jest znana między innymi ze słoni. Zatem podróżnicy, którzy lubią kontakt  z florą i fauną, z pewnością nie będą zawiedzeni.

Biura podroży tworzone przez pasjonatów, takie jak KIRIBATI CLUB, wychodzą do turystów z bardzo interesującą ofertą wycieczek pozwalających zobaczyć słonie i inne zwierzaki w naturze.

W ramach pakietu możesz zwiedzić rowerem ruiny dawnych stolic, doświadczyć trekkingu po plantacjach herbaty oraz nurkowania na rafie. Takie przeżycie można porównać do wizyty w rajskim ogrodzie: tropikalne owoce, bujna roślinność, barwne ptaki i ryby… Można się rozmarzyć.

Taka trasa może obejmować następujące miejsca: Colombo, Anuradhapura, PN Minneriya, Pononnaruwa, Dambulla, Sigriya, Matale, Kandy, Ella, Tissamaharama.

Podróż z motywem herbaty

Sri Lanka bardzo słusznie może Ci się kojarzyć z herbatą. To właśnie w tym kraju znajdują się jedne z najlepszych na świecie plantacji tego suszu.

Ale to nie wszystko. Na trasie obejmującej takie lokacje jak Colombo, PN Yala, Deniyaya, Dambulla czy Nuwara Eliya, doświadczysz magii lokalności. Skosztujesz smakowitego curry, wejdziesz na świętą górę Adam`s Peak czy odwiedzisz Weddów – lankijskich „Aborygenów”.

Jeśli zechcesz odpocząć od tych wrażeń, zawsze możesz odpocząć na jednej z pięknych tutejszych plaż.

Czy warto odwiedzić Sri Lankę?

Powyższe propozycje to tylko niewielki margines tego, co można zobaczyć i poznać na Sri Lance. Na pewno warto rozważyć taką azjatycką przygodę i przywieźć z niej niezapomniane wrażenia.

You May Also Like

Leave a Reply