SEARCH

Opinie o tajskim raju – Koh Ngai

Opinie o tajskim raju – Koh Ngai

Na świecie znajduje się wiele urokliwych miejsc, które z całą pewnością warto odwiedzić. Osoby lubiące ciepło i egzotyczny klimat, z pewnością zakochają się w tajskiej wyspie Koh Ngai. Co warto wiedzieć o tym miejscu i jakie opinie na jego temat mają osoby, które zdecydowały się odwiedzić ten raj na ziemi? Odpowiadamy!

Koh Ngai – co to za miejsce?

Zanim zaczniemy się zastanawiać, jakie są Koh Ngai opinie, ustalmy, o jakim miejscu mówimy. Koh Ngai to malutka, mająca mniej więcej cztery kilometry długości i dwa szerokości, tajska wyspa, która nie posiada żadnych miejskich cech. Tropikalne lasy, kamieniste wybrzeża, ciekawa fauna i flora oraz idealnie przejrzysta woda – to wszystko znajdziemy na tej niewielkiej, rajskiej wyspie, która z pewnością zachwyci każdego fana egzotycznych podróży. Chcąc dostać się na wyspę, warto zdecydować się na lot z Bangkoku, którym dociera się do prowincji Trang. Stamtąd trzeba dostać się do portu Pak Meng (jest bezpośredni transport z lotniska), w którym są dostępne bezpośrednie połączenia z wyspą Koh Ngai. Udając się na wyspę, można skorzystać z dwóch środków transportu – motorówki lub tradycyjnej, długiej, drewnianej łodzi.

W jaki sposób można poruszać się po wyspie?

Jak już wspomnieliśmy, wyspa jest malutka. Głównym sposobem przemieszczania się po niej jest zatem chodzenie pieszo. Malownicze plaże, tropikalne lasy i krystalicznie czysta woda sprawiają, że spacery po wyspie są prawdziwą przyjemnością. Warto jednak mieć na uwadze, że chcąc spacerować plażą Paradise Beach, trzeba przejść stosunkowo dziką trasą, biegnącą przez las. Ze względu na tropikalny klimat, taka wycieczka może być męcząca. Jednak wszyscy, którzy odwiedzili Koh Ngai zgodnie twierdzą, że widoki, które ma się po drodze, zdecydowanie rekompensują zmęczenie.

Co można robić na Koh Ngai?

Wydawać by się mogło, że na tak maleńkiej wyspie niewiele jest do robienia. Jest w tym sporo prawdy, ale też nie można powiedzieć, że na Koh Ngai wieje nudą. Malownicze krajobrazy sprzyjają odprężeniu się. Opalanie, drzemanie w hamakach, pływanie w morzu, korzystanie z masażu tajskiego, pływanie kajakiem lub wypożyczoną łodzią – na Koh Ngai można robić wszystko, co pozwala się zrelaksować. Nie można zapominać również o snurkowaniu w krystalicznie czystej wodzie!

Opinie – czy warto odwiedzić Koh Ngai?

Wielu turystów, po odwiedzeniu Koh Ngai określa ją mianem raju na ziemi. I nic dziwnego, ponieważ ta niewielka tajska wyspa ma w sobie wiele uroku. Choć zdarzają się drobne problemy związane z trudnościami w komunikacji (nie wszystkie osoby pracujące przy obsłudze gości dobrze znają angielski) oraz niewielkie niedociągnięcia w poszczególnych ośrodkach znajdujących się na wyspie, to jednak ciężko znaleźć osobę, która byłaby niezadowolona z pobytu na Koh Ngai.

Turyści chwalą sobie przede wszystkim krajobrazy oraz bliskość egzotycznej przyrody. Ciepłe, czyste morze i piaszczyste plaże przypadną do gustu każdemu, kto lubi relaksować się w urokliwym otoczeniu. Koh Ngai doskonale sprawdzi się jako miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, które z pewnością będą zachwycone możliwością bawienia się w piasku oraz kąpania w ciepłej wodzie. Dużą zaletą wyspy jest możliwość odpoczęcia od tłumu turystów i hałaśliwego, miejskiego życia. Koh Ngai opinie są pozytywne również dzięki tajskiej kuchni, której można spróbować na wyspie. Jednocześnie jednak, jeżeli komuś nie pasują lokalne smaki, to w menu można znaleźć również bezpieczne pozycje, takie jak np. frytki lub lody. Mówiąc o jedzeniu, nie sposób nie wspomnieć o ogromnym plusie przebywania na wyspie, którym jest dostęp do przepysznych, świeżych owoców oraz kokosów. Naszym zdaniem zdecydowanie warto odwiedzić Koh Ngai i poczuć tropikalny klimat!

You May Also Like

Leave a Reply