SEARCH

Linie Emirates oferują rozszerzone ubezpieczenie turystyczne od wielu ryzyk

Linie Emirates oferują rozszerzone ubezpieczenie turystyczne od wielu ryzyk

Wszyscy pasażerowie, którzy kupią bilet Emirates od 1 grudnia, skorzystają z innowacyjnego ubezpieczenia turystycznego od wielu ryzyk, które znacznie rozszerza dotychczasowy pakiet ochronny COVID-19.

Klienci Emirates mogą teraz planować podróż z jeszcze większą pewnością i spokojem dzięki najnowszej, innowacyjnej ofercie przewoźnika. Oprócz dotychczasowej ochrony w zakresie COVID-19 pasażerom przysługuje rozszerzone ubezpieczenie turystyczne od wielu ryzyk.

Oferowana we współpracy z agencją AIG Travel ochrona ubezpieczeniowa to pierwsza taka oferta na rynku linii lotniczych i ubezpieczeń turystycznych, która bez dodatkowych kosztów dla pasażerów Emirates ma zapewnić spokojną, bezproblemową podróż.

Nowe ubezpieczenie i ochrona w zakresie COVID-19 automatycznie przysługują wszystkim pasażerom, którzy kupili bilet Emirates od 1 grudnia i obejmuje także loty obsługiwane przez partnerów linii w ramach porozumień code-share, o ile numer biletu zaczyna się od 176.

– Już w lipcu linie Emirates jako pierwsze zaoferowały pasażerom pokrycie kosztów poniesionych w wyniku zakażenia koronawirusem, co spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem klientów. Nie spoczęliśmy na laurach, lecz nieustannie staraliśmy się ulepszyć naszą ofertę. Teraz mamy przyjemność zaoferować wszystkim naszym pasażerom nowe ubezpieczenie turystyczne w połączeniu z ochroną w zakresie COVID-19 – kolejne unikalne rozwiązanie na rynku – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Emirates.

Zainteresowanie podróżami rośnie na całym świecie, zwłaszcza w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, kiedy marzymy o rodzinnym odpoczynku w ciepłym klimacie, na przykład w Dubaju. Mamy nadzieję, że nasza nowa oferta jeszcze bardziej zachęci klientów do zaplanowania lotu tej zimy i w 2021 roku – dodał Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Ubezpieczenie przysługuje klientom Emirates na wszystkich trasach i w każdej klasie podróży

Obejmuje przede wszystkim:

•             Koszty nagłej pomocy lekarskiej i nagłej ewakuacji medycznej za granicą do 500 000 USD, dotyczy COVID-19 (podczas podróży) i innych nagłych przypadków medycznych podczas podróży za granicę.

•             Niepodlegające zwrotowi koszty odwołania podróży do 7 500 USD, jeśli podróżny lub krewny (zgodnie z definicją w polisie) nie może odbyć podróży ze względu na rozpoznanie COVID-19 przed datą zaplanowanego odlotu lub inne określone przyczyny – podobnie jak w przypadku innych produktów kompleksowego ubezpieczenia turystycznego.

•             Koszty odwołania lub skrócenia podróży do 7 500 USD jeśli ze względu na COVID-19 rok szkolny zostanie przedłużony po dacie odlotu, a podróżny lub krewny (zgodnie z definicją w polisie) jest pełnoetatowym nauczycielem, pełnoetatowym pracownikiem lub uczniem szkoły podstawowej lub średniej.

•             Niepodlegające zwrotowi koszty skrócenia podróży i dodatkowe koszty powrotu do kraju zamieszkania do 7 500 USD, jeśli podróżny lub krewny (zgodnie z definicją w polisie) poważnie zachoruje, na przykład zarazi się koronawirusem podczas podróży za granicę.

•             Koszty rezygnacji z podróży do 7 500 USD, jeśli podróżny nie przejdzie pomyślnie badania w kierunku COVID-19 lub kontroli sanitarnej na lotnisku i będzie zmuszony do rezygnacji z podróży.

•             150 USD dziennie na osobę przez okres do 14 kolejnych dni, jeśli podróżny uzyska pozytywny wynik badania w kierunku COVID-19 i jeśli zostanie nieoczekiwanie poddany obowiązkowej kwarantannie poza krajem zamieszkania przez organ państwowy.

– Cieszę się, że we współpracy z naszym wieloletnim partnerem Emirates udało nam się dostosować ten produkt do potrzeb klientów przewoźnika na całym świecie. Mamy nadzieję, że nasza oferta pomoże rozwiać pewne obawy, które towarzyszą pasażerom planującym podróż w obecnym okresie – powiedział Jeff Rutledge, prezes AIG Travel.

Podobnie jak inne produkty tego typu, bogata oferta Emirates obejmuje także nieszczęśliwe wypadki podczas podróży, ubezpieczenie związane z uprawianiem sportów zimowych, utratę rzeczy osobistych i zakłócenia podróży spowodowane nieoczekiwanym zamknięciem przestrzeni powietrznej, a także zalecenia i informacje dotyczące podróży.

Przed lotem nie trzeba się rejestrować ani wypełniać żadnych formularzy, nie trzeba także wykorzystywać oferowanej przez przewoźnika ochrony. Więcej informacji znajduje się na stronie www.emirates.com/multi-risk-travel-insurance.

Elastyczność i pewność: polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety na podróż zaplanowaną na 31 marca 2021 albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży. Mają możliwość zmiany daty podróży, przedłużenia ważności biletu o 2 lata lub zamiany biletu na voucher podróżny do wykorzystania na przyszłe zakupy dla siebie, swojej rodziny i przyjaciół. Więcej informacji znajduje się  tutaj.

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie:  www.emirates.com/yoursafety.

Kierunek Dubaj: miasto znane ze swej gościnności to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie, oferujący skąpane słońcem plaże, zabytki czy też obiekty rekreacyjne. W 2019 roku Dubaj odwiedziło 16,7 miliona przyjezdnych, miasto gościło ponad 100 globalnych spotkań i wystaw, a także wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa.

You May Also Like

Leave a Reply