SEARCH

Marbella – perła Costa del Sol. Poznaj ją

Marbella – perła Costa del Sol. Poznaj ją

Marbella to wyjątkowe miasto w Hiszpanii. Wybierane jest bardzo często na ekskluzywne wczasy przez polityków i gwiazdy kina. Jest to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc dla osób oczekujących wysokich luksusów, niezakłóconego odpoczynku na plaży oraz wyjątkowych atrakcji.

Urokliwe stare miasto

Stara część miasta nazywana także Casco Antiguo, cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród turystów. Znajdziemy tam niezwykłe zabytki pochodzące głównie z XVI wieku. Są to między innymi zabytki sakralne, a także niezwykły ratusz znajdujący się w centralnej części miasta. Przemierzając wąskie uliczki warto udać się do dawnego zamku. Po dziś dzień zostały z niego tylko nieliczne ruiny, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się słynny Plac Pomarańczy. To idealne miejsce, aby po prostu odpocząć i napić się kawy wśród niezwykłych drzewek cytrusowych. Wiele osób wybiera tą przestrzeń na wyjątkowe romantyczne spotkania. Poznaj atrakcje Marbelli spędzając tutaj czas na wieczornej kolacji, przy okazji obserwując niezwykłe zachody słońca. W ten sposób najłatwiej docenić niezwykły urok tego miejsca.

Relaks na plaży

Marbella słynie z czystych i dużych plaż, których są tutaj dziesiątki. Każdy więc znajdzie tutaj coś co szczególnie przypadnie mu do gustu. Istnieją nawet specjalnie wydzielone plaże przeznaczone dla naturystów. Jednak osoby, które oczekują spokoju oraz luksusu wybierają Puerto Banus. To niezwykła plaża na której bardzo często pojawiają się nawet celebryci. Nieopodal znajduje się luksusowy port przy którym zacumowane są luksusowe jachty. Wszystkie okoliczne sklepy oraz bary są pełne przepychu i oferują najwyższej jakości trunki oraz wyjątkowe posiłki pełne egzotycznych przypraw i składników.

Jeśli to miejsce wyda nam się zbyt tłumne to warto udać się na znajdującą się nieopodal plażę Playa Nagueles. Tam również czeka nas wyjątkowy luksus. Plaża ta słynie z niezwykłej czystości, ponieważ jest ona codziennie sprzątana przez wyspecjalizowany personel, zarówno ręcznie, jak i za pośrednictwem specjalnych maszyn. Złoty piasek i liczne sklepiki w których można zakupić przekąski oraz napoje uzupełniają niezwykły obraz tego miejsca.

wycieczka za granice

Atrakcje dla aktywnych

Jeśli w trakcie wakacji liczymy nie tylko na odpoczynek, ale również zależy nam na tym, aby spędzić czas aktywnie to znajdziemy w Marbelli wiele ku temu okazji. W niewielkiej odległości od miasta znajduje się niewielkie miasteczko Istan z którego prowadzi szlak na znajdującą się nieopodal górę La Concha. Ma ona ponad 1200 metrów wysokości, więc nie powinna sprawić problemu dla wprawnych wspinaczy i wielbicieli pieszych wędrówek. Znajdziemy tutaj także liczne trasy rowerowe. Na obrzeżach miasta znajdziemy wiele wypożyczalni, zarówno rowerów, jak i samochodów. Jest to więc tym samym doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicznych miejscowości i atrakcji.

Marbella posiada dziesiątki pól golfowych zlokalizowanych nieopodal głównej drogi biegnącej wzdłuż plaży. Jeśli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z tą dyscypliną sportu to dzięki rozbudowanej infrastrukturze szkoleniowej bardzo szybko poznamy podstawy. Każde z pól golfowych wyróżnia się swoim unikatowym charakterem. Na przykład Alcaidesa słynie z silnych wiatrów, które wymagają nie lada umiejętności, a Atalaya to idealne miejsce dla osób początkujących.

You May Also Like

Leave a Reply