Wraz z upływem czasu ręczniki stają się twardsze i bardziej szorstkie. To za sprawą częstotliwości ich użytkowania i zbijania się włókien materiału. Jednak istnieją sposoby na to, by przez długi czas cieszyć się miękkimi, świeżymi ręcznikami. Tekstylia hotelowe to produkty, przed którymi to wyzwanie jest szczególnie stawiane. Klienci liczą na to, że będą mogli otulić się miękkim ręcznikiem po kąpieli i nie powinniśmy ich zawieźć!
Jak dbać o ręczniki?
Po pierwsze, zbędne pozostaje wykorzystywanie zbyt dużych ilości środków piorących. Nadmiar detergentów przenika między włókna i sprawia, że stają się one twarde. Wybierając środki piorące, warto postawić na produkty w żelu lub płynie. Proszki bowiem znacznie trudniej wypłukują się, tworząc twardy osad na materiałach. Kolejna zasada, to odpowiednia ilość wkładanych rzeczy do bębna pralki. Przepełniona pralka nie jest w stanie dokładnie wypłukać proszku do prania i nawet przy odpowiedniej ilość detergentów, osiągniemy tożsamy skutek – ręczniki będą twarde i nieprzyjemne w dotyku. Najrozsądniej jest, wypełnić ręcznikami mniej więcej dwie trzecie bębna. Warto dodać, że ręczniki powinniśmy prać samodzielnie, a nie z innymi tkaninami. Nie powinno dziwić, że istotna jest również temperatura prania. Jak w przypadku jakichkolwiek materiałów, należy sugerować się etykietą.
Nieobojętny pozostaje także proces suszenia. Mokre ręczniki należy dokładnie strzepnąć i równomiernie wywiesić. To pozwala materiałowi oddychać, jak również sprawia, że unikniemy potencjalnego, nieprzyjemnego zapachu.
Sposoby na miękkie ręczniki
Całe szczęście istnieją tak zwane “triki”, które mogą szybko dać drugie życie ręcznikom. Pierwszy sposób to dodanie szklanki octu do szufladki na proszek i pół szklanki sody do szufladki przeznaczonej na płyn do płukania. Ocet w założeniach ma wypłukać osad detergentów, natomiast soda zmiękczyć włókna. By uzyskać efekt, zabieg należy przeprowadzać co około trzy prania.
Kolejnym domowym sposobem jest pranie ręczników z dodatkiem cytryny i octu. Przed ich praniem właściwym w pralce, ręczniki należy moczyć w wodzie z dodatkiem wymienionych składników. To gwarantuje ich miękkość i puszystość.
Należy wypróbować również dodanie octu i tym razem amoniaku do prania. Amoniak działa podobnie do sody – zapobiega przywieraniu osadu, jakie tworzą detergenty oraz zmiękcza wodę. Dodatek octu sprawią, że po wyschnięciu staną się na nowo miękkie i przyjemne.
Jednak nie liczy się jedynie regularne pranie i odpowiednia pielęgnacja ręczników. By były one miękkie przez długi czas, należy przede wszystkim zainwestować w produkt wysokiej jakości. Zły zakup ręczników spowoduje, że pomimo dołożenia wszelkich starań, nie będziemy w stanie osiągnąć zamierzonego efektu.
Usatysfakcjonowani goście hotelu i ich zadowolenie to dosłownie żywa reklama branży hotelarskiej i prawdziwy sukces właścicieli. Zagwarantowanie klientom przyjemnego pobytu to dbałość o niemal każdy szczegół. To małe drobiazgi wyróżniają hotele na tle innych i tworzą całą otoczkę, która zachęca do powrotu. Ważny jest oczywiście miły personel, ładny wystrój, wygodny materac, lecz oto dba niemal każde miejsce noclegowe. Miękki ręcznik w hotelu to już nie taki oczywisty standard. A jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że turysta przybywający do hotelu, nie pragnie niczego tak jak odświeżenia się. Dlatego zapewne zaraz po zakwaterowaniu zwróci uwagę na komplet estetycznych i miękkich w dotyku ręczników na łóżku. Jak wiemy, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz!
Leave a Reply