SEARCH

Wielkie letnie wydarzenia w słonecznych Włoszech

Wielkie letnie wydarzenia w słonecznych Włoszech

Rimini charakteryzuje się doskonale rozwiniętą infrastrukturą oraz bogatą ofertą aktywności dla dorosłych i dzieci, co sprzyja wyjazdom rodzinnym i grupowym. Należy pamiętać, że nie jest to wyłącznie miasto pełne rozrywki, ale także znanych międzynarodowych letnich wydarzeń. Przykładem może być Festiwal Al Meni, w którym biorą udział szefowie kuchni z całego świata.

Al Meni Festival otwiera Letnie Wielkie Festiwale w Rimini wzdłuż całego wybrzeża

Uwielbiasz włoską kuchnię, a może zawsze chciałeś spróbować przysmaków produkowanych w regionie Emilia Romagna? Już 22 i 23 czerwca, masz okazję, wziąć udział w wielkiej włoskiej uczcie, czyli Największym Festiwalu Żywności Al Meni. Al Meni w regionalnym dialekcie oznacza „wszystko co robisz rękami”, czyli nic innego jak gotowanie!

W tych dniach miasto zmieni się w prawdziwe centrum smakoszy włoskich produktów. Najlepsi szefowie kuchni z regionu Emilia Romagna oraz z całego świata, pod okiem Massimo Bottura – pomysłodawcy i najbardziej uznanego szefa kuchni wszech czasów, który posiada najsłynniejszą restaurację na świecie w Modenie – będą przygotowywać tradycyjne włoskie potrawy. Kucharze będą gotować na oczach uczestników Festiwalu w specjalnie przygotowanym namiocie na Circo 8½, który przywołuje wielkiego mistrza światowego kina: Federico Fellini. Swoje dania zaprezentuje aż 24 słynnych kucharzy – 12 z regionu Emilia Romagna i 12 z całego świata. Spotkać będzie można m.in. kucharzy z Modeny: Davide di Fabio oraz Luca Marchini oraz mistrzów z regionu Romagna, takich jak Franco Cimini i Giovanni Cuocci, Rino Duca czy Mario Ferrara, którzy łączą swoje południowe tradycje z tradycjami regionu, tworząc swój własny niepowtarzalny styl gotowania, a także Raffaele Liuzzi, który uchodzi za jednego z najbardziej kreatywnych szefów kuchni w regionie, nieustannie eksperymentuje i zaraża pozytywną energią. Specjalne punkty gastronomiczne dla smakoszy będą oferować słynne lody, a salon kreatywności i rzemiosła na świeżym powietrzu będzie gościć najlepszych rzemieślników i artystów. Następnie w sobotni wieczór odbędzie się przyjęcie na plaży i niedzielny piknik przy Grand Hotel dla wszystkich smakoszy.

Podczas Festiwalu będzie można również spotkać międzynarodowych kucharzy takich jak: Bledar Kola, słynny albański kucharz oraz weterana Simone Tondo, który jest ikoną Al Meni, ponieważ uczestniczył we wszystkich edycjach. Uczestnicy będą mieli okazję poznać różne gatunki kulinarne dzięki Colombe Saint Pierre, eksperta w dziedzinie różnorodności gastronomicznej z Quebecu oraz Jefferson Alvarez, który opowie o aromatach w kuchni Ameryki Południowej. Tajską kuchnie zaprezentuje szef kuchni Dalad Kambhu, natomiast Tom Anglesea – szef Kuchni jednej z najsłynniejszych restauracji w Londynie, pokaże jak gotuje się w jego restauracji The Laughing Herat. Na wydarzeniu spotkamy również Tima Butlera, szefa kuchni w restauracji EatMe w Bangoku oraz Jordana Baileya, który otworzył najbardziej innowacyjną restauracje na świecie Aimsi w Irlandii.

Wydarzenie odbywa się na Piazzale Fellini w niedalekiej odległości od plaży i portu w Rimini

Na promenadzie zostanie stworzony targ z regionalnymi produktami, do których należą Parmigiano Reggiano, tradycyjny ocet balsamiczny z Modeny, Culatello di Zibello, peklowana wieprzowina, wędliny Mora Romagnola oraz salami Piacenza. Lokalne produkty będą prezentowane również w specjalnie przygotowanych stoiskach na rodzie wokół namiotu cyrkowego.

Szósta edycja wydarzenia będzie koncentrować się na tematach bliskich miastu: zrównoważonym rozwoju środowiska naturalnego i oszczędzaniu nadwyżek żywności. Wydarzenie odbywa się zgodnie z filozofią „bez plastiku” i skupia się na tematyce „morze jako wspólny zasób”.

Po Al Meni odbywa się kilka innych, równie fantastycznych wakacyjnych wydarzeń – La Notte Rosa czyli  Różowa Noc nad Adriatykiem już 5 lipca

Na jedną noc cała Riwiera zmienia kolor na różowy. To właśnie wtedy odbędą się największe imprezy oraz spektakle teatralne z doskonałą scenografią. Każdy kurort w kreatywny i oryginalny sposób zaprezentuje swoje walory i atrakcje. W każdym z nich powstanie specjalnie zbudowana scena, na której mieszkańcy będą mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami. La Notte Rosa odbędzie się wzdłuż całego wybrzeża, od Lidos w Comacchio do Cattolica, aż do głównego punktu Riwiery w Rimini. To barwne wydarzenie przyciąga tysiące Włochów i turystów z całego świata.

Słońce, morze, plaża, doskonałe zabytki, a do tego fantastyczne specjały kulinarne. Zaplanuj swoje wakacje już dziś! Wybierz Riminii i spędź niezwykły czas we włoskim stylu.

You May Also Like

Leave a Reply