SEARCH

Podróż na Kubę – co warto zwiedzić i co wiedzieć?

Podróż na Kubę – co warto zwiedzić i co wiedzieć?

Obecny rozwój transportu i dostępność do różnych środków komunikacyjnych daje nam ogromne możliwości do podróżowania. Dlatego też wielu z nas decyduje się na wybór coraz to dalszych kierunków urlopowych. Popularne podróże do ciepłych krajów na wypoczynek powoli zastępowane są wyjazdami w celach krajoznawczych – szczególnie przez ludzi, którzy uwielbiają zwiedzać i poznawać nowe kultury. Dla takich turystów idealnym miejscem na kolejną podróż może być Kuba.

Dlaczego warto spędzić wakacje na Kubie?

Wielu z nas kojarzy Kubę z egzotyczną wyspą leżącą gdzieś na końcu świata. Dlatego rzadko kiedy bierzemy ją pod uwagę wybierając cel naszego wyjazdu. Jednak przy obecnych możliwościach i dostępności lotów samolotowych warto zainteresować się tym krajem. Kuba jest coraz częściej odwiedzanym kierunkiem przez polskich turystów, dlatego biura podróży wprowadzają do oferty wakacji na Kubie. Kuba to nie tylko cygara i rum, jak większość z nas kojarzy. Warto zapoznać się z atrakcjami na Kubie, a jest ich naprawdę sporo. 

Przede wszystkim przepiękne plaże, z miękkim piaskiem i błękitne ciepłe morze. I to wszystko w otoczeniu palm i innych egzotycznych roślin. Do tego drinki z rumem i dźwięki salsy – brzmi zachęcająco. Któż z nas nie chciałby położyć się na plaży w takim klimacie i odpocząć od zgiełku codzienności. Wyobraźmy sobie zachód słońca w takim miejscu – jest on naprawdę zjawiskowy co potwierdzają zdjęcia w sieci.

Sceptyków do wakacji na Karaibach a w szczególności na Kubie przekonać może przede wszystkim przyjazny stosunek lokalnych społeczności do turystów. To wszystko w połączeniu z faktem, iż pobyt na Kubie jest stosunkowo niedrogi, z pewnością przekona miłośników odpoczynku w stylu slow life do odwiedzenia tej wyspy. Kuba jest bowiem przeciwieństwem wielkich nowoczesnych aglomeracji, co dla wielu czyni ją atrakcyjną. Dodatkowego klimatu dodają samochody sprzed kilkudziesięciu lat krążące na co dzień po kubańskich ulicach. Często można spotkać nawet popularnego niegdyś w Polsce malucha. Jest to gratka nie tylko dla fanów motoryzacji, ale atrakcja dla każdego. W połączeniu z faktem, iż czas stanął w miejscu dla zabytków i niektórych zabudowań wakacje na Kubie mogą nas przenieść w czasie. Jest to bardzo niesamowite doświadczenie dla każdego turysty.

Podróż na Kubę - co warto zwiedzić i co wiedzieć? - voyage.pl

Co warto wiedzieć wybierając się na wakacje na Kubę?

Warto również zapoznać się z kilkoma informacjami praktycznymi, jakie przydadzą się nam przed wycieczką na Kubę. Jest tam znacznie utrudniony dostęp do gotówki, głównie przez małą ilość bankomatów. Dlatego też warto zaopatrzyć się w zapas gotówki. Wyjazd na Kubę jest możliwy, jeśli posiadamy ważny paszport i kupioną wizę, albo kartę turysty (ją można otrzymać na miejscu). Oczywiście wszystkie te informacje zostaną nam przedstawione, jeśli na wycieczkę na Kubę wybierzemy się z biurem podróży. Jest to również wygodne ze względu na minimum formalności – wszystkie załatwi za nas pośrednik. Również zapewni nam opiekę na miejscu, a to dla wielu z turystów jest bardzo ważne z uwagi na barierę językową.

Jeszcze jedną interesującą kwestią dla turystów, jeśli chodzi o wakacje na Kubie jest oczywiście kuchnia. Zawsze, gdy podróżujemy zastanawiamy się, jakie smaki lokalne czekają na nas na miejscu. Kuchnia kubańska kojarzona jest głównie jako „coś z niczego”. Kubańczycy są mistrzami w serwowaniu jednogarnkowych dań, głównie na bazie ryżu, wieprzowiny i warzyw. Używane przyprawy nadają jedzeniu typowo egzotyczny smak, który przypadnie do gustu każdemu. Dodatkowo duża ilość typowo egzotycznych owoców, które idealnie sprawdzą się na deser, jak i przekąskę podczas sjesty na plaży.

Jeśli chcemy spędzić urlop w egzotycznym kraju, a jednocześnie odpocząć od codziennego zgiełku w nieco zwolnionym tempie to koniecznie wybierzmy wakacje na Kubie. Ten kraj zachwyci nas nie tylko możliwością przeniesienia się w czasie, ale przede wszystkim przepięknymi, bajecznymi plażami. A to wszystko w asyście cygarowego dymu, drinków z rumem i dźwięków salsy. Wystarczy w interesującym nas terminie wyszukać wycieczki na Kubę oferowanej przez pośrednika, lub biuro turystyczne i odliczać dni do wymarzonego wyjazdu na tą niesamowitą wyspę.

 

You May Also Like

Leave a Reply