SEARCH

National Geographic pokaże piękno Polski z lotu ptaka

Europa, choć wydaje się świetnie nam znana, pełna jest ukrytych skarbów natury, zniewalających konstrukcji i niesamowitych tradycji, o których nie mieliśmy pojęcia. Nowa seria National Geographic „Europa z powietrza” pokaże nam, że nie trzeba podróżować daleko, by odkrywać niezwykłe miejsca. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z Polski! Spójrz na nasz kontynent z lotu ptaka i poznaj jego nowe oblicze.

Europa z powietrza – premiery we wtorki od 5 listopada o godz. 22:00 na kanale National Geographic

Już pierwszy odcinek „Europy z powietrza” dostarczy nam niezwykłych wrażeń, ponieważ ekipa kanału National Geographic pokaże nam Polskę od mniej znanej strony. Odwiedzimy miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla każdego, poznamy mniej popularne obyczaje, a dzięki animacjom dowiemy się, jakie ciekawe miejsca dopiero powstają w naszym kraju. W odkrywaniu pomoże nam nietypowa perspektywa – widoki będziemy podziwiać głównie z powietrza.

Co zobaczymy w godzinnym programie?

  • Spojrzymy z góry na zimowy krajobraz Puszczy Białowieskiej, w której właśnie przyszła pora karmienia żubrów,
  • weźmiemy udział w wodowaniu statku w Stoczni Gdańskiej,
  • wejdziemy na budowę powstającego w centrum stolicy Varso Tower, najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej o wysokości 310 m i 53 piętrach,
  • jako jedni z nielicznych będziemy mogli wejść do opuszczonego Pałacu w Bożkowie, którego wnętrza wciąż przypominają miejsce z bajki,
  • poznamy mało znany sport uprawiany na Podhalu – skijoring, czyli jazdę na nartach za rozpędzonym koniem,
  • wzniesiemy się 1 listopada nad warszawskimi Powązkami i zobaczymy, jak mienią się od świateł zniczy,
  • znajdziemy się w samym środku Wielkiej Parady Smoków nad Krakowem,
  • zobaczymy zamek w Malborku, największy średniowieczny zamek w Europie zbudowany z ponad 30 milionów cegieł, z innej niż zazwyczaj perspektywy.

O wszystkich miejscach opowiedzą nam ludzie z nimi związani. To będzie zupełnie nowe spojrzenie na Polskę! Ponieważ „Europa z powietrza” to produkcja międzynarodowa, piękno naszego kraju będą mogli zobaczyć widzowie z całego świata.

Wspólnie poznajemy Europę

W kolejnych odcinkach serii będziemy zwiedzać kolejne europejskie kraje. Poszybujemy nad Włochami, Holandią, Niemcami, Wielką Brytanią i Hiszpanią, gdzie zobaczymy najpiękniejsze zabytki i zapierającą dech przyrodę. Niesamowite zdjęcia lotnicze pozwolą nam w kilka sekund zaobserwować zmiany pór roku – w serii „Europa z powietrza” pola tulipanów w Holandii magicznie wybuchają kolorem, a wodospady w Dolomitach w jednej chwili zamieniają się w lód. Pokażemy europejskie tradycje, cuda natury, a także skomplikowane rozwiązania technologiczne, które kształtują życie codzienne mieszkańców tego niesamowitego kontynentu.

Podobnie jak w przypadku Polski, odwiedzimy także mniej typowe lokalizacje i poznamy związanych z nimi ludzi. Wyrusz z nami w tę cudowną, lotniczą podróż.

You May Also Like

Leave a Reply