SEARCH

Czy warto zainwestować w apartament górski? Podpowiadamy! 

Czy warto zainwestować w apartament górski? Podpowiadamy! 

Rosnąca inflacja i spadek realnej wartości pieniądza powoduje, że coraz więcej osób rezygnuje z odkładania oszczędności na niskooprocentowanych kontach w banku i decyduje się je w jakiś sposób zainwestować. Jednym z najpopularniejszych sposobów lokowania dodatkowej gotówki jest kupno mieszkań lub apartamentów w miastach, a także kurortach turystycznych. Ze względu na to, że to właśnie w górach zainteresowanie turystyką odnotowywane jest przez cały rok, wielu inwestorów stawia na górskie apartamenty. Czy naprawdę warto w nie inwestować? Podpowiadamy.

Czy inwestycja w apartamenty górskie się opłaca?

Osoby, które chcą zainwestować swoje oszczędności w apartamenty, bardzo często zastanawiają się nad tym, jaka lokalizacja takiego mieszkania pozwoli im czerpać jak największe korzyści z wynajmu obiektu. Nad morzem sezon trwa jedynie przez kilka miesięcy, lecz w górach turyści chętnie wypoczywają przez cały rok. Właśnie dlatego apartamenty inwestycyjne w górach powinny generować dużo wyższe przychody niż w innych lokalizacjach. Apartamenty Krynica Zdrój mogą być wynajmowane o każdej porze roku wiosną, jesienią lub latem przez amatorów górskich wędrówek. Zimą z kolei przez miłośników snowboardu i innych sportów zimowych.

W jaki apartament górski warto zainwestować?

Chcąc zainwestować w apartament, warto wziąć pod uwagę nie tylko lokalizację takiego obiektu, ale także jego standard. Jeżeli chcielibyśmy czerpać jak najwyższe zyski z takiej inwestycji, powinniśmy udostępnić turystom pokoje o wysokim standardzie, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających odwiedzających tereny górskie osób. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie udogodnienia powinien mieć kupowany przez nas apartament. Może to być na przykład taras, prywatna sauna czy luksusowe wyposażenie. Niezwykle ważna jest także lokalizacja apartamentu. Wymagający klienci będą chcieli móc oglądać z okien panoramę pobliskich gór. Dlatego zachwycające widoki z okien pozwolą nam zwiększyć zyski z takiej inwestycji, podobnie jak bezpośrednie sąsiedztwo stoków narciarskich.

Jak wygląda obsługa górskich apartamentów?

W przypadku kiedy zakup apartamentów w górach jest dla nas inwestycją i chcemy czerpać jak największe zyski z ich wynajmu, a jednocześnie nie zajmować się samodzielnie wszelkimi kwestiami związanymi ze sprzątaniem pokoi czy meldowaniem turystów, powinniśmy zastanowić się nad skorzystaniem z modelu biznesowego oferowanego przez niektórych deweloperów. W takim przypadku wszelkimi kwestiami związanymi z wynajmem naszego apartamentu będzie zajmował się doświadczony operator zarządzający obiektami marki premium, a my jako właściciele apartamentu będziemy partycypować w pewnym procencie udziału w przychodach z wynajmu takiego lokalu.

You May Also Like

Leave a Reply