SEARCH

Co można robić nad jeziorem Zegrzyńskim?

Co można robić nad jeziorem Zegrzyńskim?

Mieszkańcy Warszawy lub okolic z pewnością słyszeli, lub odwiedzali jezioro Zegrzyńskie, a właściwie zalew Zegrzyński, czyli zbiornik retencyjny utworzony w latach 60. XX wieku na Narwi. Choć to przede wszystkim raj dla miłośników sportów wodnych, to okoliczne miejscowości obfitują również w inne atrakcje turystyczne, a także piękne krajobrazy. Mieszkając na Mazowszu, warto więc wybrać się w te okolice. Co jednak można robić nad jeziorem Zegrzyńskim? Podpowiadamy. 

Jaki sprzęt można wypożyczyć nad jeziorem Zegrzyńskim?

Jezioro Zegrzyńskie to akwen, który przyciąga okolicznych miłośników sportów wodnych. Możemy na tym terenie korzystać zarówno ze swoich urządzeń, jak i wypożyczonych. Wśród atrakcji wodnych dostępnych praktycznie dla każdego można wymienić rowery wodne Zegrze

Zegrze to miejsce, gdzie znajduje się wypożyczalnia takich sprzętów. Co więcej, można tutaj wynająć również inne urządzenia, a więc na przykład kajaki oraz jachty motorowe czy żeglugowe. 

Z pewnością, możliwość popływania rowerkami wodnymi docenią osoby, które nie posiadają patentu sternika, a także rodziny z dziećmi. Wypożyczenie takiego sprzętu i relaks na wodzie pozwoli nam się wyciszyć i odpocząć z dala od zgiełku miasta. Dzieci z kolei będą miały niemałą frajdę z takiej przejażdżki.

Czy nad jeziorem Zegrzyńskim można jeździć na rowerze?

W okolicy jeziora Zegrzyńskiego znajduje się wiele ciekawych szlaków rowerowych, a także atrakcji turystycznych. Warto więc wypożyczyć rower lub wziąć swój własny i przemieszczać się między poszczególnymi obiektami, właśnie za pomocą jednośladu. Miłośnicy nordic walking również znajdą tutaj malownicze trasy wokół akwenu, gdzie będą mogli spokojnie pospacerować. 

Co można zobaczyć w tej okolicy? Zdecydowanie warto udać się do pobliskiego Legionowa i odwiedzić Muzeum Historyczne usytuowane w willi z lat 30. XX wieku. W niedalekiej okolicy znajduje się także twierdza Modlin, która jest jednym z najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Polsce. Warto przejść się również szlakami rezerwatu Przyrody „Wieliszewskie Łęgi”.

Czy nad jeziorem Zegrzyńskim można wędkować?

Jezioro Zegrzyńskie to raj nie tylko dla miłośników sportów wodnych, ale również dla amatorów wędkowania. Zbiornik ten charakteryzuje się wysokim stopniem zarybienia. Dlatego, bez wątpienia można złowić tutaj sporą sztukę. Wśród gatunków, jakie tu występują, można wymienić m.in. karpie, liny, leszcze, sandacze oraz węgorze. Co więcej, w jeziorze Zegrzyńskim znajdziemy również gatunek sapa, który w Polsce występuje wyłącznie w tym zbiorniku.

You May Also Like

Leave a Reply