SEARCH

Czy inwestycja w panele fotowoltaiczne jest opłacalna?

Porady i ciekawostki 9 września, 2021 0 Comments

Panele fotowoltaiczne jeszcze do niedawna kojarzyły się z inwestycją, która pochłania ogromne nakłady finansowe. Z roku na rok się to zmienia. W dużej mierze przyczynia się do tego fakt, że ceny modułów maleją, jak również tego, że możliwe jest skorzystanie z dofinansowania. W praktyce oznacza to, że inwestując w możliwość korzystania z energii słonecznej jesteśmy w stanie z biegiem lat wygenerować duże oszczędności. Aby jednak tak się stało należy odpowiednio eksploatować instalację. Sprawdźmy o czym mowa i czy montaż paneli rzeczywiście będzie dla nas korzystny.

read more

Najbardziej ekologiczny hotel w Holandii

Hotele 16 marca, 2021 0 Comments

Hotel Jakarta w Amsterdamie jest ekologiczny w każdym calu – zaczynając od budynku, drewnianej konstrukcji, indonezyjskiego ogrodu wewnętrznego, na przyjaznej dla użytkowników akustyce i neutralności energetycznej kończąc. Nic dziwnego, że zdobywa wszelkie możliwe nagrody za design i zrównoważone budownictwo. Tak się dziś projektuje innowacyjne i zachwycające hotele. read more

Morsowanie na fali. TOP 5 miejsc na zimową kąpiel

Polska 13 marca, 2021 0 Comments

Czy wy też już morsowaliście? Lodowate kąpiele stały się jedną z najpopularniejszych form aktywności tej zimy. Ale morsowanie to nie tylko internetowe wyzwanie, które króluje w mediach społecznościowych, lecz także zdrowotna tradycja kultywowana od wieków. Morsy przyznają, że wzmacnia odporność, rozrusza krążenie oraz świetnie poprawia ich nastrój. Dla wszystkich, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem, portal Travelist.pl przygotował zestawienie najciekawszych miejsc na kąpiele w Polsce.

read more